Love Yourself(Miluj sám sebe)

Film Gothika

30. ledna 2007 v 15:48 |  ╚Gothic
DĚJ-Skvělá a uznávaná psycholožka Dr. Miranda Grey (HALLE BERRY) je expertkou na posuzování toho, co je racionální. Co je logické. Co nezachází za hranice příčetnosti.

Pod vedením svého manžela (CHARLES S. DUTTON), vedoucího oddělení psychiatrie Woodwardské ženské věznice, léčí nebezpečně psychicky narušené pacientky, mezi které patří i Chloe (PENÉLOPE CRUZ) - charismatická vražedkyně, jejíž svědectví o satanistickém mučení jsou uvážlivou doktorkou považovány za pouhý výplod paranoidní mysli.

Po setkání s tajemnou dívkou se však její spokojené manželství a vyrovnaný život změní v nejhorší noční můru. Když se Miranda probudí po hrůzné autonehodě, se zděšením zjistí, že její manžel byl zavražděn a všechny stopy směřují právě k ní. Zatímco se snaží přijít na to, za jakých okolností by vůbec mohla spáchat podobně brutální a otřesný čin vůči člověku, kterého milovala a obdivovala, ocitá se uvězněná ve Woodwardu mezi svými bývalými pacientkami.

Chování doktorky, která si z osudné noci pamatuje pouze několik nejasných vizí tajemné dívky, se postupem času stává čím dál tím více nevyzpytatelným. Zoufalá snaha, s níž se pokouší dokázat svou nevinu, je jejím bývalým spolupracovníkem Dr. Pete Grahamem (ROBERT DOWNEY JR.), který je soucitný, avšak zároveň velmi skeptický, vnímána jako začátek sestupu do hlubin šílenství. Miranda postupně začíná věřit, že se jí zmocnily nadpřirozené síly, které jsou odhodlány se pomstít i za cenu toho, že ji připraví o rozum. Zatímco ji Chloe stahuje do svého osobního pekla, musí Miranda zjistit, zda skutečně směruje k branám šílenství… nebo pouze blíže k pravdě.
Motto:Jestliže je někdo mrtvý, nemusí to znamenat, že odešel...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 zuzka zuzka | Web | 13. května 2007 v 18:43 | Reagovat

Miluju tenhle film je upe úúúžasnej!!!Kdo ho nevidel,ten má akutní nedostatek a měl by co nedřív nevštívit videopujčovnu......Fakt to stojí za to!!!

2 Verča... Verča... | 3. června 2007 v 18:15 | Reagovat

tenhle film je k zamyšlení...perfektně zpracovanej...pro příznivce toho kdo věří v nadpřirozeno...je super

3 Siraelita Siraelita | 16. září 2007 v 18:19 | Reagovat

Jo je to peknej film...ale s gothikou nema vubec nic spolecinyho...mozna tak to nadprirozeno....a ten nazev no =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama